Župa Presvetoga Trojstva (Vrhbosanska nadbiskupija, Travnički dekanat, općina Novi Travnik). Na osnovu dekreta od 24. rujna 2003. u Novom Travniku utemeljena je nova župa Presvetoga Trojstva. Dekret o utemeljenu nove župe pročitan je na svim Misama u nedjelju 19. listopada 2003. u župama Uzašašća Gospodinova u Novom Travniku, sv. Josipa u Rankovićima te u novoutemeljenoj župi Presvetoga Trojstva u Novom Travniku. Temeljni kamen nove crkve u Novom Travniku blagoslovio je papa Ivan Pavao II. za svoga apostolskog pohoda Sarajevu i BiH 13. travnja 1997., a gradilište je blagoslovljeno 21. ožujka 1999. Crkva je dovedena pod krov krajem 1999., a završena je u potpunosti 2003. godine. Nedaleko od nove crkve izgrađen je i samostan časnih sestara Kćeri Božje ljubavi koje od 1996. djeluju u Novom Travniku. Župljani se pokapaju u gradskom groblju u Novom Travniku. Župom upravlja dijecezanski svećenik, a pripada joj središnji dio grada Novog Travnika.